Jak se vypořádat s negativními myšlenkami?

Jak se vypořádat s negativními myšlenkami?

Bohužel máte potřebu pořád něco čistit, negovat, vyvracet zvyšovat nebo snižovat vibrace, tak jsem se rozhodla, že vám tuhle potřebu trošku rozmáznu.

Jsem ze zásady negativní člověk, dalo by se říct. Disponuju schopností nazírat na problémy z více úhlů pohledu, ale čas od času jsem prostě jen nasraná. Většinu mého duchovního zrání byl boj s tímto faktem. Můj pohled na negativní myšlenky se změnil, když jsem smazala rozdíl mezi pozitivním a negativním; s výjimkou Školy negativního myšlení samozřejmě. 🙂

Pakliže je „negativní myšlenka“ něco, co vám „brání v manifestaci cílů“, nabízejí se vám dvě řešení:

  • přijmout je a nechat se jí užírat,
  • popírat ji a nechat se jí užírat.

Co jsem přijala temnotu, není pro mě ani jedno řešením. Pokusila jsem se tedy nadefinovat způsoby, jak tzv. „negativní“ myšlenky zpracovávám já.

1) Vymyslím lepší pojmenování, než „negativní“

„Negativní“ znamená houbelec, negativita není důvod, proč se myšlenkou soustředit více, než čímkoli jiným. Pakliže jste v souladu se svým cílem, je jedno, jestli myslíte na „negativní“ nebo „pozitivní“ myšlenky, protože víra je vyvratitelná, ale vědomí je nezlomné.

Pojďme se ale pobavit, co pro vás ona konkrétní myšlenka znamená. Definujte si KONKRÉTNĚ, jaké vlastnosti pro vás ta myšlenka má, že se jí chcete zbavit. Je nežádoucí? Nelichotivá? Nepříjemná? Nelíbivá? V rozporu s cíli? Přináší bolest? Pakliže najdete odpověď, je důležité si zodpovědět zásadní otázku: proč?

2) Oddělím informace od emocí

Proč je pro vás nepřijatelné, že se váš SP ožení s někým jiným? Proč je pro vás nepříjemná představa, že budete vyhození ze zaměstnání? PROČ PŘESNĚ JE DANÁ MYŠLENKA NEGATIVNÍ? Copak svatba a svoboda nejsou kvalitní hodnoty?

Dalším krokem je proto oddělení toho, co vidím od toho, co cítím. To, že se můj SP ožení, je informace, to, že jsem z toho nešťastná, je moje emoce. Principem je uvědomit si, že můžu být nešťastná ze zdánlivě veselých věcí a naopak. Anebo ideálně: můžu být k událostem v konečném důsledku neutrální.

Informace neznamenají nic, protože jsou jen projekcí ve 3D realitě. Ale moje reakce a to, jak s emocemi naložím, je už moje osobní volba. Když se zastavíme u emocí, tak ty je vhodné vnímat jako určitou formu chemie. Emoce je chemická reakce mých potřeb s vnějším prostředím. Vyjadřuje můj postoj k situaci ve vztahu k mým zájmům, ale samy o sobě jsou situace neutrální.

3) Připomenu si, že informace jsou relativní

Jak jsem psala, informace jsou samy o sobě bezpříznakové a jsou jen důsledkem mé předchozí manifestace. Můj aktuální postoj nastavuje, jaké budou informace za pět minut, zítra, za rok. Dalším problémem (ale pro nás vlastně výhodou) je neúplnost informací. Pravda bude vždycky tam, kde věříme, že je. Čemu pomáháte, když si představujete věci horší? Čemu ubližujete, když si představujete věci lepší?

Ať máte jakékoli nutkavé myšlenky na něco, co se může stát, vy rozhodujete o tom, co se vážně stane. Pakliže věříte, že se může stát něco, co je v rozporu s vašim záměrem, pak si nejste zcela jistí a nevíte, co se může stát. Toto je nedůvěra, kterou si manifestujete do hmoty.

Článek ve členské sekci: JAK SI PORADIT S ODMÍTNUTÍM (nejen při manifestaci SP)?

4) Vyměním myšlenky za jiné

A teď se dostáváme k tomu nejjednoduššímu, ale nejsložitějšímu bodu zároveň. Asi si říkáte „hej, Kris, jak můžeš zkrátka vyměnit myšlenky za jiné?“

Takhle.

A to je právě ten point, kterým nás má manifestace a vůbec celé takzvaně negativní myšlenky vyškolit. Zjistíme, co doopravdy chceme a jsme NUCENI se vrátit ke své pravdě.

Můj návod zní: napište si seznam věcí, co jste dělali rádi jako děti. A pak je jděte dělat. Napište si seznam věcí, kterými byste mohli vydělat nějaký peníz nebo navrhněte projekt, který jste dlouho chtěli udělat. A jděte to udělat. Kdykoli cítíte něco nepříjemného, co by se vám mohlo vymstít, použijte metodu „NASRAT“. Můj SP se žení? Nasrat. Vyhodili mě z práce? Nasrat. Putin útočí na Polsko? Nasrat, nasrat, nasrat. Zítra můžou být věci jinak. Že je chci hned? Moje závislost = můj problém. Do té doby se můžu věnovat sobě a udělat si prostor pro vlastní projekty. Že se mi v nich nedaří? Nasrat. JÁ můžu cokoli.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Odpovědět