Deprecated: preg_replace(): Passing null to parameter #3 ($subject) of type array|string is deprecated in /web/htdocs/www.krisvankova.cz/home/subdoms/netyna/wp-includes/kses.php on line 1805
Jaký je rozdíl mezi zákonem přitažlivosti a zákonem předpokladu?

Jaký je rozdíl mezi zákonem přitažlivosti a zákonem předpokladu?

Pokud začínáte s manifiestací, bezpochyby znáte „zákon přitažlivosti“, ale možná jste ještě neslyšeli o zákoně předpokladu. Jaký je mezi nimi rozdíl a proč by vás měl zajímat?

Víte, že myšlenky tvoří a že stejné přitahuje stejné. Dejme si ruku na srdce, sama jsem s tím měla a dodnes mám v některých oblastech potíže. V dnešním článku vám vysvětlím rozdíl, mezi zákonem přitažlivosti a zákonem předpokladu, se kterým pracuji já.

Teď pochopitelně mluvíme o ezoterické a duchovně rozvojové sféře, nikoli o základní fyzice. 🙂 Takže se pojďme podívat, co je to ten zákon přitažlivosti AKA jak se většina z vás učila principy manifestace. Nechám pak na vás, jak se k nim postavíte, nicméně můj další obsah se točí primárně kolem těchto definic.

Srovnání jsem se do nějaké míry věnovala v tomto videu a tomto článku, nicméně jsem se rozhodla transurfing postavit v tomto případě stranou, protože jeho pozice v tomto tématu je poněkud nejasná.

Tento banner vidíte, protože nejste přihlášení ve Škole negativního myšlení.

Co je to zákon přitažlivosti?

Zákon přitažlivosti, jak název napovídá, popisuje svět, kde si každý člověk přitahuje do svého osobního prostoru předměty a osoby, které jsou v souladu s jeho osobními frekvencemi (členové ŠNM si mohou v členském panelu prohlédnout grafiku s názvem Frekvenční tabulka, která představuje rozdíl mezi jednotlivými emocemi a jejich reakcemi).

Příklad: Jsi osoba, která manifestuje hojnost. Snažíš se proto nacítit na frekvence hojnosti. Aktivně vyhledáváš cokoli, co se hojnosti týká a věříš, že tím zvyšuješ svoje frekvence. Pakliže se ti povede frekvence hojnosti udržet, začneš ji přitahovat, a to jak symbolicky, tak doslova, ve formách, které očekáváš.

Co je to zákon předpokladu?

Zákon předpokladu obecně vzato funguje na základě toho, co předpokládáme, co je pravda nebo co se stane, případně co si pamatujeme. Počítá s tím, že naše paměť a vnímání je selektivní a tuto selekci ovlivňuje více faktorů. Věci, které si pamatujeme nebo myslíme, často neodpovídají objektivní pravdě.

Zákon předpokladu však taky zpochybňuje objektivní pravdu jako takovou. Zde se dostáváme k zásadnímu rozdílu mezi těmito zákony. Zákon předpokladu často pracuje s teorií více realit. Nejen že má každý svou, ale i jejích variant existuje nekonečně mnoho. Vše, co si dovedeme představit, existuje ve verzi, kterou si představujeme, přičemž zhmotní se jen to, s čím jsme v tzv. souladu. Tady si můžeme připomenout výše uvedené působení frekvencí.

Příklad: chcete si manifestovat hojnost. Jak to tedy probíhá z hlediska zákona předpokladu? Podívejte se na, výše uvedenou grafiku.

Nepřitahujete peníze do své reality, ale vybíráte si realitu hojnosti bytím v pocitu hojnosti. Předpokldáte, že hojnost je dostupná, že se k ní vždy dostanete a že jste s danou realitou v souladu. Na základě toho se kolem vás zhmotní realita, která opisuje vaše předpoklady o penězích.

Jak manifestovat podle zákona předpokladu?

Nezáleží tedy odděleně na tom, čemu věříme, co si myslíme, co chceme nebo co si představujeme. Soulad je spojení těchto všech kvalit a často se do něj nedá prokopat, jak se bohužel dost lidí snaží. Je to věc, která nastává po odevzdání se procesu s vědomím, že můj cíl už je můj.

Faktem je, že je jedno, jestli děláte rituály, postupy nebo zkoušíte rutinu. Důležité je přemýšlet, z jaké pozice každou jednu věc dělám. Je potřeba být v souladu s žádanou realitou; pakliže jste v žádané realitě, nemáte potřebu sledovat 3D realitu a nekontrolujete okolnosti, zda se naplnily. Souladem se budu zabývat v dalším článku ve Škole negativního myšlení.

Pakliže se vám můj článek líbil, prosím, napište mi, co si o něm myslíte, na Instagram, Facebook nebo do komunity YouTube. Budu ráda samozřejmě za sdílení na vašich sociálních sítích. 🙂

škola negativního myšlení

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Napsat komentář