Deprecated: preg_replace(): Passing null to parameter #3 ($subject) of type array|string is deprecated in /web/htdocs/www.krisvankova.cz/home/subdoms/netyna/wp-includes/kses.php on line 1745
Scripting: systematická práce na vlastních snech

Scripting: systematická práce na vlastních snech

Scripting je efektivní technika práce na sobě samém, ať už máte neochvějnou víru v zákon přitažlivosti, nebo jsi skeptik. Pomůže Ti formulovat přesně své cíle a pocity, jaké jejich zhmotněním chceš vyvolat. Jak je to možné? Napřed si řekněme, o co přesně jde.

Tvoříme z cílové rovinky

Tedy předpokládejme, že máme nějaké cíle, kterých chceme dosáhnout a potřebujeme si je nějakým způsobem „manifestovat“. Manifestace může probíhat prostřednictvím vizualizací, tvorby vision boardu, modliteb, dešťových tanečků a prakticky jakýchkoli rituálů, které Tě udrží v soustředění na stav bytí „potom“.

To je ten háček: většina z nás (ano, z nás) má tendence se držet 3D (již manifestované) reality a tím pádem máme problém naladit se na fázi, kdy už je „hotovo“. Přitom ta je při tomto procesu klíčová. Sakum prdum nedokážeme tvořit nic z pozice nedostatku, respektive z pozice nedostatku nedokážeme „zhmotňovat“ to, co bychom chtěli (a o mé nočníkové teorii jste už určitě slyšeli).

V takové fázi je důležité nejen učit se nahrazovat „neplodné“ myšlenky těmi „plodnými“, a to systematicky a vědomě (abychom neuvízli v pasti toxické pozitivity), ale hlavně se probrat tím bahýnkem. To může být někdy problém. Spousta z nás při afirmování a zhmotňování „nového“ světa a života padá do různých „ale“, z nichž máme pocit, že nás nutí zahodit tužku a zůstat v komfortním diskomfortu. Nebo se v tom můžeš pobabrat a spustit hluboký proces stínové práce. A k tomu Ti může scripting pomoci, stejně jako pomáhá mně.

TIP: Účastni se mého workshopu Script it! který jsem odpálila před pár dny a stále ještě probíhá. ❤ Do konce prosince 2021 ještě platí zaváděcí cena, tak to nepropásni.

Pravidla scriptingu

Scripting je proces, při kterém prostě vezmete tužku a papír a prostě píšete. Píšete přitom z pozice oné cílové rovinky, kterou jsem zmiňovala výše. Takže se fantaskně dostaň do pozice, kdy už tam jsi, kdy jsi ve své cílové rovince, užíváš si výhod toho, co jste si naplánovali a zkrátka to popisuj. Popisuj, jak se cítíš, co se Ti plus mínus děje, jak na sebe události navazují.

Journalling je metoda poměrně obdobná, ze scriptingu vycházející. Specifická je však v tom, že během své práce používáte deník. Termín „journalling“ sám o sobě zahrnuje práci s deníkem bez ohledu na techniku, jaký pro něj použijete. Osobně zkouším právě výše uvedené.

Doporučení zní: dělej toto každý den po probuzení a večer před spaním, kdy Tvůj mozek ještě pracuje na jiných vlnách a dokáže je ukládat do podvědomí, které má při takovéto práci zásadní roli. Je také možné vybrat pár afirmací, jež si můžeš opakovat do usnutí, případně nahrát na diktafon a pustit ve smyčce.

Dospělí, Deník, Zápisník, Kniha, Dokument, Znalosti, scripting, journalling, manifestace

Moje zkušenost

Osobně jsem „scriptovala“ ze začátku i přes den, kdy jsem se zákonem přitažlivosti začínala a občas mě přepadaly obsesivní myšlenky na selhání a vlastní nedokonalost. Ty se objevují stále, ale jsou už mnohem sofistikovanější. Jsou sofistikovanější proto, že po nějaké době práce se stíny už nestačí obyčejné „baf“, ale k rezignaci je potřeba vás/nás pořádně zmanipulovat, o což se mozek bude snažit.

Snažím se scriptovat do usnutí; mám deník, do kterého píšu ručně a který pokud někdo najde, tak si o mě bude myslet, že jsem cvok. Je ale také možné psát do počítače. Osobně jsem si nedávno založila zaheslovaný wordový dokument, kam si odkládám věci, jež nechci psát do sešitu. Píšu v ich formě a snažím se vyhýbat záporům; ne kvůli nějakým šáhlým ezopravidlům, ale protože se chci zkrátka soustředit na to, co chci, než na to, co nechci; přestože to, co nechci, je skvělý způsob, jak přijít na to, co chci. 😉

Zároveň se soustředím na to, jak se cítím já, než na to, co dělají druzí (zaměň „Všichni se ke mně chovají hezky a pomáhají mi“ za „Jsme respektovaní, milovaní, obdivovaní a opečovávaní“). Self concept je velice důležitý; události se nedějí nám, ale skrze nás, tím pádem my, naše sebepojetí a sebevědomí jsou naprostým základem, na který bychom se měli soustředit.

Samozřejmostí jsou slova vděku a nadšení za tento stav.

Důležité ale je skutečně tvořit z pozice síly. Samotné psaní nemá absolutně žádný efekt, pokud po zavření deníku o sobě začneš vyprávět, že jsi nula a Tvůj život stojí za prd; pak jste úplně nepochopili, o čem mluvím). Cílem skriptingu je udržet se v kontinuální myšlence vlastní síly.

Občas se může stát, že Ti při scriptování vyskočí nějaké obsesivní myšlenky nebo obrazy ohavné (o těch jsem se dost rozpovídala v Démon jako zrcadlo), ale to není absolutně žádný důvod přestat. Tvůj vnitřní démon Ti možná vyzrcadlí „logický“ řetězec myšlenek, ve kterém se postupně dostaneš od „tohleto je strašná ztráta času, kdybychom šli radši dělat něco, co umíme, protože stejně nikdy nic blá, blá, blá…“ k absolutnímu sebezatracení a popírání vlastní metody. V té chvíli si musíš uvědomit, že taková reakce vlastního mozku je naopak důvod jít dál, protože víš, že jste uhodili hřebíček na hlavičku a že jste se dostali právě tam, kam jste se dostat měli, abyste se mohli někam posunout.

Což je podle mě zábava.

Jak pomůže scripting skeptikům?

Pokud je pro Tebe zákon přitažlivosti nesmysl, možná máš tendence zavrhnout i scripting. Ale zadrž! I Ty máš nějaké cíle a nějaké sny, které se Ti zdají strašlivě vzdálené. Zdá se Ti to proto, protože máme tendence se usazovat v pohodlné pozici člověka, který dané věci skrátka nemá. K tomu, abychom se pohnuli z místa, zkrátka potřebujeme přeprogramovat mindset. Potřebujeme sami sobě vysvětlit, že máme na to, co chceme a vnořit se do pocitu úspěchu, který nás oproti pocitu zmaru může někam posunout.

Pokud se Ti tento článek líbil, hoď mi dolů nějaký komentář (vlastně můžeš, i když se ti nelíbil). Sleduj mě taky na Instagramu a na Facebooku.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Napsat komentář