Deprecated: preg_replace(): Passing null to parameter #3 ($subject) of type array|string is deprecated in /web/htdocs/www.krisvankova.cz/home/subdoms/netyna/wp-includes/kses.php on line 1745
Vnitřní dialog: změň svou realitu vymyšleným rozhovorem

Vnitřní dialog: změň svou realitu vymyšleným rozhovorem

Manifestuješ si už dlouho něco, co ve hmotné realitě pořád nepřichází? Možná dostatečně nesleduješ svůj vnitřní dialog, monolog a vnitřní konverzace obecně.

„Beztak bys to jedl bez chleba!“

Možná znáš ten vtip… chudá rodina večeří a otec se rozplývá: „Já bych tak koupil prase, udělal bych zabijačku, udělal bych klobásky, jelítka, jitrničky, naložil bůček…“ Po chvíli ticha se otec napřáhne a vší silou jednu vrazí svému synovi, který se rozpláče. Matka jej k sobě přivine a ptá se: „Copak ses zbláznil? Proč to nebohé dítě biješ?“ A otec rozčileně odpoví: „Už ho vidím, parchanta, beztak by to jedl bez chleba.“

Informace, kterou si neseme v podvědomí, se prohloubí. Podle zákona předpokladu se tedy otiskne do reality.

Tato zdánlivě úsměvná situace (dneska by se vtipu o domácím násilí asi nikdo moc nezasmál) demonstruje určitý fakt o našem vědomí. Jsme schopní věnovat ohromnou energii tomu, co si myslíme. A co si myslíme, že by se stalo. Říká se tomu spiralling; jedna negativní myšlenka spustí další a další. Najednou se divíme, proč jsme v depresi, když nám nic nechybí. Je tomu tak proto, že jsme podlehli mozkové paranoie, která má sice za úkol nás chránit, ale v moderním světě je celkově dost na prd.

Připoj se k webináři „Mentální dieta ke zhmotnění záměru“ a nech svůj mozek zhubnout do plavek.

Srdcervoucí fiktivní dialogy

Pokud jako já věříte zákonu předpokladu, pak taky věříte tomu, že naše podvědomá víra formuje naši realitu. Opakuju: podvědomá víra. Neznamená to, že tím, že si bude otec pořád dokola opakovat „nežere to bez chleba, nežere to bezchleba“, něco se stane. Respektive nikdo nemůže očekávat, že se stane opak.

Přemýšlej z pozice člověka, který má nejlepší den v životě. Jak by přemýšlel? Jak by mluvil? Jak by mluvili lidi s ním?

Stane se akorát to, že se nabudí náš retikulární aktivační systém (RAS), který se soustředí na danou informaci. Informace, kterou si neseme v podvědomí, se prohloubí. Podle zákona předpokladu se tedy otiskne do reality.

Nejen že si táta vytvoří realitu, jakou nechce, ale jeho RAS, který okolní obrázky srovnává s obrázky v hlavě, tuto informaci rozezná. Otec pak bude lámat rukama, že to přece říkal. Otec si takto totiž reafirmoval starý příběh; příběh, kde je jeho syn vemeno a ještě navíc nenažrané.

Situace se nebude měnit ani pouhým přesvědčováním sebe sama, že si syn vzal k prejtu chleba a misku kapusty. Nebude se měnit, pokud o tom nebude vnitřně přesvědčený.

Změň vnitřní dialog, změň své vztahy

A co tedy říkají ti chytří koučové? Změň své vnitřní dialogy, změň svoje vztahy, svoji vnitřní realitu.

Možná tě sere tvoje práce, a tak, když ráno vstáváš, přemýšlíš, co všechno se tam dneska podělá. Možná tě seřve šéf, zákazníci budou nepříjemní, rozbije se klimatizace, takže tam bude vedro. Představuješ si, jak tě zákazník obviní z podvodu, šéf tě bude hubovat za to, že ses neučesal*a, všude bude dusno.

Možná nastal čas to změnit.

Představ si, jak mluvíš s rozzářeným šéfem o krásném počasí, jak jsou všichni zákazníci příjemní. Povídej si v duchu se zákazníky o tom, jak jim produkty Tvé firmy zlepšily život. Přemýšlej z pozice člověka, který má nejlepší den v životě. Jak by přemýšlel? Jak by mluvil? Jak by mluvili lidi s ním?

Vytvoř si vnitřní dialog, kde mluví k Tobě a o Tobě. S láskou, péčí a obdivem.

Vnitřní dialogy jsou skvělé pro manifestaci specifického člověka. Přestaň přemýšled nad věcmi, které Ti řekl ve vzteku nebo při projevu nezájmu. Představ si, jak plánujete svatbu, dovolenou, vybíráte dům. Osobně jsem si vizualizovala, jak přijde večer z práce do našeho krásného střešního bytu na Vinohradech, v místnosti je příjemně teplé světlo, z vnitrobloku cvrkají cvrčci. Stmívá se. Do bytu přiválo trochu čerstvého vzduchu.

Můj muž přichází do místnosti, ptá se, jak se mám. „Je mi fajn,“ odpovídám. „Celý den jsem pracovala a mám za sebou kus dobré práce. Cítím se skvěle, ale unaveně.“

A on se tajemně usmívá. Mezi řečí zmíní, že sehnal hlídání pro děti a že mě chce vzít ven. Mluví o tom, že jsem nejlepší ženská, kterou kdy potkal, že je se mnou šťastný tak, že si to ani nedovedl nikdy dřív představit.

Nemusíš chodit ale daleko do minulosti. Můžeš přemýšlet nad alternativní realitou tady a teď. Možná si myslíš, že ve fyzické realitě je tvůj SP někde jinde s někým jiným. Vytvoř si vnitřní dialog, kde mluví k Tobě a o Tobě. S láskou, péčí a obdivem.


Jak přesně vnitřní monology a vnitřní dialogy fungují k manifestaci? Budu o tom mluvit ve svém webináři Mentální dieta ke zhmotnění záměru.

Pokud Tě tento článek bavil, nezapomeň se také připojit ke ŠKOLE NEGATIVNÍHO MYŠLENÍ, v níž najdeš mnohem více článků, a to i v audioverzi; meditační i subliminační nahrávky, ale také motivaci pro to změnit svůj život lusknutím prstu.

Nezapomeň mi pod článek napsat komentář, jakou máš zkušenost s vnitřními dialogy Ty. Jaké twisty se ti díky nim podařilo zhmotnit? Budu se těšit na vaše zkušenosti. 🙂

2 Comments

 1. Melinda

  Ahoj 🙂 vnútorný dialóg používam a predstavujem si iba krásne veci 🙂 len to všetko dlho trvá s nič sa v 3D realite nemení 🙂 raz som počúvala jednu koučku, ktorá fakt vedela super nakopnúť …hovorila o svojich skúsenostiach… ako sa vyhnúť nedostatku o návrate jej SP späť k nej a práci na ich vzťahu. Len jej sa partner vrátil za 2 týždne a ja nevidím svetlý bod! Takže :):) asi tak. Viem že sa nemáme porovnávať…ona môže byť happy… ale čo tí ostatní … ako sa nevzdávať ? Keď nevidíme posun v realite alebo jeden krok vpred a tri vzad ? Dik moc za odpoveď aj za krásne články a videá.

  • Ahoj Melindo. Odpovídám Ti se zpožděním, tak doufám, že se k Tobě odpověď ještě dostane.

   Podle mě v první řadě je potřeba nesledovat urputně výsledek. Jak ráda často říkám: manifestace není paralen, který si práskneš a přestane tě bolet hlava. Manifestuješ svým chováním – stejně jako dobro manifestuješ tím, že se chováš dobře, lásku manifestuješ tím, že se chováš laskavě; a tedy když sleduješ okolnosti a reaguješ na ně, dáváš jim důležitost a manifestuješ nedostatek. Člověk v dostatku nekontroluje, jestli ten dostatek má, že? 🙂

   Budu ráda, když se připojíš k živému minitréninku F*CK IT ALL – 10. června.

Napsat komentář