Co je to kyvadlo a proč nás zajímá?

Co je to kyvadlo a proč nás zajímá?

Transurfingový termín „kyvadlo“ je laiky pojímán poměrně démonicky, a proto jsem se rozhodla vytvořit článek, který popisuje jeho fungování. Co je to kyvadlo a jak k němu přistupovat?

Jako nadšený člen české transurfingové komunity jsem došla k závěru, že bych měla napsat článek o kyvadlech. Příčinou bylo absolutní nepochopení a dokonce démonizování tohoto problému do takové míry, že je každý, kdo se zabývá čímkoli módním a globálním označován za nevědomého.

To je kyvadlo, jsem moc posh na to, abych se tím zabývala.“ *micdrop*

No a přesně tak to není. Kyvadla mají dovednost odvést naši pozornost od věcí, kterými bychom se měli zabývat, abychom se cítili lépe, potažmo abychom měli POCIT, že se věnujeme něčemu důležitému. Něčemu většímu, než jsme my.

Některá kyvadla nám zase „vnutí“ určité chování a pomohou nám racionalizovat určité aktivity, jako jsou třeba nákupy nákladných a módních věcí. Obvykle podlehneme pocitu, že některé věci potřebujeme, chceme, musíme mít, protože se bez nich ani nevyprázdníme.

Faktem tedy je, že kyvadlem nejsou pouze velká nebezpečná vyčerpávající témata a předměty; destruktivním kyvadlem mohou být malé věci, které běžně používáme.

Co přesně jsou kyvadla?

Vadim Zeland popisuje kyvadla jako energetické struktury, které se zvětšují díky zvyšujícímu se počtu stoupenců, kteří jej vyživují. Počtem stoupenců se kyvadlo zvětšuje a tím se stává silnějším. Dá se říct, že čím více stoupenců má kyvadlo, tím více stoupenců má kyvadlo.

Transurfingoví demagogové k nim bohužel přistupují jako k démonické energii, kterou je potřeba zničit. Jedinec ale nemůže zničit kyvadlo. Představte si vystoupit proti velké politické kampani jakékoli strany – vaše argumenty budou vyvráceny či popřeny, holýma rukama zbourat korporát, vlastním hlasem zrušit globální trend. Nelze. Buďto vaše energie kyvadlo pozře a zesílí s ní, nebo se energie kyvadla obrátí proti vám. Toto tvrzení podporuje Zelandova teorie o nadbytečném potenciálu. Více článků o kyvadlech, včetně toho, jak je zničit, najdete ve Škole negativního myšlení.

Předměty kyvadel využívá spousta z nás a většina z nás už se s nimi „houpe“. Není ale výhodné být jeho přivržencem či stoupencem. Kyvadlo tu není pro uspokojování našich potřeb, nýbrž pro naplnění sebe sama. Vzdorujete-li mu otevřeně, vysiluje vás to stejně, jako být jeho stoupencem. Proto se ohrazuju vůči těm, které jsem nazvala „transurfingovými demagogy“. Jsou to lidé, kteří ostentativně bojují s kyvadly, jež nelze porazit. Tito lidé se pak bohužel sami stávají nechtěně stoupenci kyvadla, jelikož i jejich energie je něčím, co je krmí.

Co je předmětem kyvadla?

Předmětem kyvadla může být jakýkoli trend, předmět, hnutí, člověk či filozofie, větší či menší. To, že je daný jev předmětem kyvadla, není samo o sobě důvod se jevu vyhýbat, na což transurfingoví demagogové také zapomínají. Sám Zeland připomíná, že kyvadlem může být i samotný transurfing, promění-li se v kult. Kyvadlem může být jakýkoli předmět denní potřeby, který nás „systém“ donutí používat, přestože bychom bez něj přežili – smartphone, internet, auto, pojištění. Ideologie, která je v zásadě dobrá – víra v Boha, ekologické hnutí, feminismus, vlastenectví. Módní trend – zvonáče, holení nohou, úzké obočí, široké obočí, umělé nehty.

Některé drobné předměty nemusí být kyvadlo samo o sobě, ale jsou součástí většího hnutí. Například menstruační kalíšek nebo iPhone; pokud jedno či druhé používáte, nemusíte být stoupencem kyvadla ekologie nebo značky Apple, jelikož síla kyvadla má další parametry: zahrnující postupné zvyšování vaší závislosti na kyvadle, potřebu získávat další stoupence, agresivně útočit na ty, kteří se odmítají stát stoupenci kyvadla či používání masek.

Ve chvíli, kdy nedokážete bez předmětu kyvadla žít a dokážete racionalizovat závislost, masku i agresivitu vůči těm, kdo se odmítají stát stoupenci kyvadla, stali jste se jím sami. Pointou je, že samotné využívání předmětu z vás stoupence kyvadla nedělá. Záleží na míře podlehnutí sektářskému poutu s předmětem kyvadla. Vadim Zeland naopak nabádá k určité toleranci kyvadel až bezohlednosti vůči nim. Což je moment, kdy se, bohužel, spousta jedinců začíná rozčilovat, čímž se stávají stoupencem kyvadla. 🙂

Jak mi může kyvadlo ublížit?

Především transurfing vystupuje jako teorie či soubor myšlenek, které nabádají k uvědomění si vlastní síly při vytváření své osobní reality. Setkání s kyvadly může fungovat jako bod, kdy se své síly vzdáváme ve prospěch takzvaně „něčeho většího“. Objevují se drobná „ale“, jejichž prostřednictvím začínáme racionalizovat vlastní malost, slabost, pocit oběti či důležitost okolností zavrhujících náš cíl. Nemůžeme jet do lesa kvůli vybitému mobilu, nemůžeme jít ven kvůli epidemii, nebo nemůžeme vykonávat určitou práci, protože by se na nás společnost dívala skrze prsty.

Sami sobě začínáme nalhávat, že bytí stoupencem kyvadla je pro nás dobré, protože je pro nás dobrý předmět kyvadla. Kyvadlo se tak stane pro nás důležitějším, než je vlastní cíl.

Vstupte do Školy negativního myšlení a přečtěte si článek o tom, jak poznat kyvadlo a jak se k němu zachovat. Čeká vás pak také miniseriál o transurfingových termínech. Čeká vás také audioverze tohoto článku!

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Odpovědět