Deprecated: preg_replace(): Passing null to parameter #3 ($subject) of type array|string is deprecated in /web/htdocs/www.krisvankova.cz/home/subdoms/netyna/wp-includes/kses.php on line 1805
Rozdíl mezi MANIPULACÍ a MANIFESTACÍ

Rozdíl mezi MANIPULACÍ a MANIFESTACÍ

Manifestování záměru neznamená manipulaci prostorem a časem. Znamená to vědomé rozhodnutí pro daný záměr a chování se z výsledku. Kdy se ale chováme z pozice dostatku a kdy manipulujeme realitou?

Zejména v tématu manifestace specifického člověka se setkávám s otázkou: jak je chování z výsledku mě nedostává do fáze, kde bych se chtěla vyskytovat a do fáze, kde bych chtěla jako člověk žít? Zkrátka máme pocit, že se chováme tak, jak by se chovala naše verze ve výsledku, ale nejsme schopní (nebo možná ochotní) pochopit, že ve chvíli, kdy se ptáme „proč nejsem pořád na Barbadosu?“ pořád připouštíme, že nejsme na Barbadosu. Připouštíme, že vlastně NEJSME V DOSTATKU.

Pojďme si teda ve stručnosti říct, jaký je rozdíl mezi uváděním se do „dostatečného módu“ a manipulací s realitou.

Přečtěte si další článek kve ŠKOLE NEGATIVNÍHO MYŠLENÍ!

Co je to manifestace?

Manifestace je následování určitého cíle určitou formou myšlení a fyzickým proklamováním tohoto cíle jako správného. Můžeme to klidně přirovnat k manifestaci ve formě občanské demonstrace, chcete-li, byť se někteří osobněrozvojoví influenceři tomuto vysmívají. Za mě to není směšné: když jdeš demonstrovat, jdeš vyjádřit určité (občanské) nebo filozofické postoje. Vyjadřuješ příslušnictví k demokracii, subjektivní vnímání určitých hodnot, ochotu vyjádřit se. Svým chováním v rámci akce taky projevuješ, jak si budoucnost představuješ: buďto upřednostňuješ mírové a emocí prosté řešení problému, nebo upřednostňuješ násilí a prosazení vlastních cílů skrze agresi, což svým chováním projevuješ.

Z logiky věci tedy ve chvíli, kdy demonstruješ agresivně, dostane se ti agrese zpátky (zajme Tě policie, nebo dostaneš od někoho přes hubu), pokud demonstruješ klidně a diplomaticky, lidi přestane bavit na Tebe řvát, pokud Ti někdo bude chtít ublížit, existuje větší šance, že se Tě někdo zastane nebo že agresor řekne „to je jedno, seru na ni“, případně „ok, ty máš názor, já mám názor, shodneme se, že se neshodneme“. Ve chvíli, kdy opravdu dostojíš svým zásadám, zkrátka se Ti taková projekce vrátí zpátky.

manifestace
Požadavky agrese nikdo nevyslyší.

V rámci manifestace je běžné:

  • oblékat se tak, jako člověk, kterým bych chtěla být,
  • mít denní rutinu, jako člověk, kterým bych chtěla být,
  • bydlet ve svém aktuálním bydlišti, jako bych bydlela v místě, kde chci žít,
  • imaginativně si nastavovat realitu, kterou chci žít.

PRÉMIOVÝ ČLÁNEK: FAKTOR PŘEDSTÍRÁNÍ – jak pracujeme s viracemi emocí?

přihlaste se do školy negativního myšlení

Věci, které souvisí s manifestací, zahrnují jednoduché úkony v souladu s aktuální realitou a nastavování emočního stavu, který chceme prožívat. V rámci manifestace nemáte nikomu lhát, něco někomu vnucovat nebo manipulovat tím, co se děje (o tom níže).

Agresi nikdo nenaslouchá

Pokud je demonstrace agresivní, vláda, ani jiná instance se takových půtek nezastane a označí chování za terorismus, se kterým je třeba bojovat a který je potřeba potlačovat. Požadavky takové demonstrace nikdo nevyslyší. Pokud je demonstrace mírová, vláda je ochotná diskutovat. Požadavky nastavené vydíráním a agresivní nepřináší mír, společností se pak nese určité napětí. Požadavky nastavené „sametovám přístupem“ dokážou nastavit určitý optimismus ve společnosti.

A teď to všechno aplikujme na osobní rozvoj; už jsem mluvila o tom, že namísto vysloveného přání se zhmotňuje záměr, se kterým jej vyslovuješ. Je-li Tvým záměrem ublížit, vysíláš z hlediska zákona přitažlivosti nižší vibrace, které přitahují nízké vibrace. Je-li Tvým záměrem pomoci, vysíláš z hlediska zákona přitažlivosti vysoké vibrace a je vlastně jedno, komu chceš pomoci.

Ve chvíli, kdy je Tvým opravdovým vnitřním záměrem pomoci všem včetně sebe, podle zákona přitažlivosti vysíláš vysoké, laskavé vibrace. Z hlediska zákona předpokladu prostě dostáváš co zasíváš. Není možné, abys přitáhla lásku a hojnost, pokud zasíváš nenávist. A je jedno, jak si to morálně odůvodníš.

Co je to manipulace?

A teď se podívejme na to, jak se liší manifestace od manipulace. K manipulaci se schylujeme, když posouváme 3D realitu do reálií naší vysněné reality akcí z nedostatku. Vidíme, že to, co se děje okolo nás, není v souladu s našim záměrem, a tak se snižujeme k tomu, že bereme otěže do rukou.

Pro mnoho lidí je obtížné odlišit mezi inspirovanou akcí a manipulací. Tak se na to podíváme v příkladech. Jaké manipulativní akce děláme a co z nich máme?

  • Při manifestaci specifického člověka je normální a zdravé představovat si ideální verzi vašeho vztahu namísto té katastrofické. Motivující může být obklopovat se věcmi, které naši fantazii podporují (vytvořit si společnou fotku, v rámci vlastní vnitřní práce používat příjmení toho člověka atp.), ale i to se může u nestabilních lidí snadno zvrtnout v manipulaci. Tyto drobnosti, visionboardy a jejich obsah zůstávají vždycky pro nás. Nevytahujeme je ven, nesdílíme je, nekonfrontujeme s nimi svého SP. Reálnou manipulací pak je například snaha rozeštvat SP s jeho aktuálním partnerem nebo partnerkou, špehování na sociálních sítích, iniciování konverzace, o kterou náš SP v dané chvíli nestojí, snaha vyvolat žárlivost.
  • Při manifestaci peněz je normální a zdravé obklopovat se věcmi, které souvisí s hojností. Plakáty, dekorace, tapety na telefonu, motivační hudba, vizualizace, visionboardy. Motivující může být pořídit si něco, co nám pocit luxusu dodá; kvalitní krém na obličej, pěkný telefon, pěkné oblečení, kvalitní boty, vše v rámci našeho aktuálního budgetu. Jistě, je dobré dovolit si pustit chlup, abychom se cítili dobře; akt projevení hodnoty vůči sobě samému je důležitý. Nicméně by se nemělo vydělávání peněz a utrácení úspor zvrtnout na dřeň. Neberte si půjčky, na které nemáte, nekupujte si věci, které by vás mohly zásadním způsobem ohrozit. Normalizovat bohatství lze i jinak, například tím, že budete přemýšlet jako milionář. Můžete si sehnat knihu Bohatý táta, chudý táta a inspirovat se, kde ušetřit, za co vydělat a přemýšlet jako člověk, který je v dostatku, nikoli jako zbavovač peněz.
  • Při manifestaci práce snů nebudete nikoho přemlouvat, aby vás vzal, nebudete nikoho obtěžovat, manipulovat jím, citově ho vydírat. Nechcete dosáhnout svého cíle za každou cenu, chcete dosáhnout reality, kde je normální chovat se k sobě čistě a laskavě. Pokud chci práci nebo povýšení, budu se už teď chovat jako člověk, který ji má. Popřemýšlím nad tím, jaký životní styl ten člověk vede. Kdy vstává? Kam chodí? Jak tráví volný čas? Co se učí?

Nezapomínej, že to, co manifestuje Tvůj záměr, je Tvůj stín a temnota, ze které chování vychází. Tedy důvod, který Tě přivádí k tomu, abys dělalx určité věci, nikoli to, že to chceš. Ty totiž máš pocit, že zvenčí od někoho zvalidovat, že jsi dostačující pro tento cíl a že to vážně existuje. Jenomže vesmír není charita, vrací Ti jen to, co do něj vkládáš. Nebude na Tebe hodnej, protože Ty chceš.

Pokud nedokážeš v mysli překonat odpor či nenávist k něčemu, co Ti podle Tebe brání v realitě, najdi pro danou překážku nový příběh. Nový vztah své „třetí straně“, novou práci člověka, který je zrovna na Tvé vysněné pozici, nové bydlení člověku, který si koupil dům Tvých snů. Ale hlavně proboha nikam nevolej, nepiš a do ničeho nezasahuj.

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Napsat komentář