Deprecated: preg_replace(): Passing null to parameter #3 ($subject) of type array|string is deprecated in /web/htdocs/www.krisvankova.cz/home/subdoms/netyna/wp-includes/kses.php on line 1745
Self-concept: kdo je superhrdina Tvého příběhu?

Self-concept: kdo je superhrdina Tvého příběhu?

Self-concept/sebepojetí je nejdůležitější věc na celé manifestaci. Spousta lidí však v této fázi balancuje na hraně lži.

Ve svých příspěvcích často opakuju, že self-concept je základ manifestace, přesto se na mě obrací klientky se slovy: „Mám vyřešený self-concept, ale stejně se mi nedaří manifestovat si vysněnou realitu. Co dělám špatně?“

Zkrátka a dobře, pokud jsi schopnx říct, že „se ti nedaří manifestovat“ a „děláš něco špatně“, nemáš vyřešený self-concept.

Proč je self-concept důležitý?

Je vlastně škoda, že se nad svým self-conceptem víc lidí nezamýšlí, protože díky nastaveném sebepojetí lze manifestovat všechno velmi rychle a bez odkladů. Problém je, že většina začínajících „manifestorů“ začíná velmi konkrétními záměry vyplývajícími z vlastních stínů.

  • Manifestace smsky/zprávy.
  • Odstranění „třetí strany“ (partnera/partnerky vaší specifické osoby, již si manifestujete; nežádoucí okolnosti).
  • „Přivolání“ náhlé finanční injekce.
  • Uvolnění parkovacího místa, aj.

Problém těchto dílčích manifestací je nahodilost. Ve své realitě, ve svém self-conceptu, kde tyto mechanismy ještě fungují podle „starého příběhu“ se příjemné věci manifestují velice obtížně. Je totiž náročné uvěřit, že pokud život funguje tak, jak jsem dosud předpokládala, můžu dostat něco, co je pro mě nové a pozitivní.

Je potřeba neustále upozorňovat sebe sama na proměnu, jíž jsem si prošla a jíž prošla moje realita, ve které jsou tyto hezké věci normální. Pracovat sama se sebou jako s člověkem, který:

  • je rád oslovovaný lidmi, které miluje – takže mu nejenomže píšou zprávy, ale často mu volají, oslovují jej, zvou jej na parties, navrhují mu společné akce, a to všechno příjemnou cestou pro všechny – a jako člověk, které podobné věci vítá ve svém životě reaguješ se vděkem, některé interakce přijmeš, některé s díky odmítneš,
  • je vždycky u svých milovaných na prvním místě – Tvůj partner, šéf nebo crush nemusejí vybírat před tebou nebo jinými „kandidáty“, ať už jde o cokoli. Nic si nemusíš vynucovat, nic nemusíš hrát nebo s někým manipulovat; zařídíš se podle sebe a lidé spontánně uzpůsobí plány Tobě bez jakéhokoli tlaku,
  • má vždy dostatek peněz; dostatečný přísun nejen hotovosti, ale i jídla, vždy máš automaticky zaplacené všechny účty, každá Tvoje faktura je okamžitě zaplacená!
  • A nakonec jako člověk, který NIKDY nemusí čekat, ani na semaforu, ani ve frontě u pokladny, VŽDY přijde ihned na řadu – vždy se jí všichni a všechno odklízí z cesty.

Proto jsem kdysi vytvořila na YouTube subliminal „syndrom štístka“ – podívej se v komentářích na seznam afirmací, jež jsem použila.

reklama

https://www.econea.cz?a_box=46rdkzh7

Další problém manifestací vytržených z kontextu reality je vytváření nadbytečného potenciálu. V Soulmate Alchemy učím svoje klientky, že vytvářením nadbytečného potenciálu od sebe odpuzují naplnění svého záměru. Stavění si člověka nebo jakýkoli předmět manifestace na piedestal může vést k tomu, že je pro nás nedosažitelný. Manifestace konkrétních kroků, které vlastně do cíle povedou jen stěží a nesmyslné diktování požadovaného postupu („…musí si mě přidat do přátel – pak mě pozvat ven – ježišmarja, on mi olajkoval profilovku – ale měsíc mi nenapsal… aha, a co teď?? Kdy se vezmeme? Chodíme spolu?…“) Tě úplně zbytečně vyčerpává.

Co zahrnuje můj self-concept?

Ať už si manifestuješ vztah se specifickou osobou, práci snů nebo jachtu, vždy je důležité vědět: jaký je Tvůj self-concept v realitě, kde už danou věc máš – a to ve chvílích, kdy nejsi danému předmětu poblíž!

Přemýšlej, jaký je Tvůj život v realitě, kde máš VŠECHNO CO CHCEŠ (ne trapnou SMSku nebo jedno parkovací místo – ale vše, VČETNĚ smsek a parkovacích míst) i v situacích, kdy věci, jež sis manifestovala, nemáš poblíž. Když je Tvoje auto v garáži, manžel na služební cestě, letenky na Bali leží v e-mailu už dva týdny, jsi z práce snů doma a odpočíváš, jaký je Tvůj život, když máš na účtě miliony, které se nekontrolovaně rozmnožují – i když je zrovna nevidíš.

Protože tady vyleze nejvíc pochybností, jež můžeš zpracovat, ale zároveň nejvíc prostoru se s vysněnou realitou ztotožnit se vším všudy a nevytvářet nadbytečný potenciál. A v neposlední řadě to žít už teď. Teď vidím, že v mém e-shopu naskakují objednávky, i když to nevidím – a nedělám vůbec nic zvláštního, protože je to tak normální, tak běžné.

reklama
https://www.econea.cz?a_box=46rdkzh7

Je proto dobré přemýšlet nad hranice toho, co sis doteď představovalx a zjistit, jaké emoce si můžeš dodat už nyní, a to jakoukoli cestou.

Jsi členem ŠKOLY NEGATIVNÍHO MYŠLENÍ? Přihlaš se a níže najdeš shadow work sheet pro self-concept (a taky jej najdeš na členském panelu). Najdeš zde taky MOJE odpovědi na otázky v shadow-work sheetu pro inspiraci. :))

Comments

No comments yet. Why don’t you start the discussion?

Napsat komentář